• LAODIKEIA
    KAZISI
Ana Sayfa / Altyapı Çalışmaları
1- Laodikeia antik kentinin tüm sit sınırlarını oluşturan yaklaşık 4 km² alanın total stationla münhanili kadastral haritası, eş yükselti eğrili haritası ve karelajı yapılmıştır. Bu çalışmalar Denizli Valiliği’nce finans edilmiştir.
2- Laodikeia ören yerini sınırlayan Goncalı, Eskihisar ve Bozburun Köylerine ulaşımı sağlayan köy yolları boyunca Laodikeia’nın üst platosu 5500 m. uzunluğunda tel çit ile çevrilmiştir. Bu çalışmalar Denizli Valiliği’nce finans edilmiştir.
3- Laodikeia antik kenti kazı evine 2500 m. mesafeden şehir şebeke suyu alınmıştır. Diğer taraftan kazı evine ek bölüm yaptırılmıştır. Bu çalışmalar Denizli Belediyesi Başkanlığı’nca yapılmıştır.
4- Kazı evi ve deposunun bulunduğu alanın güvenliğini sağlamak amacıyla etrafı tel çit ile çevrilmiştir. Kazı deposu ve kazı alanları ile çevresini gören ve sürekli kayıt yapabilen güvenlik kameraları ve kazı deposuna harekete
duyarlı alarm sistemi takılmıştır. Bu sistemin finansı Denizli Sanayi Odası Vakfı ve İşadamlarının Üniversitemize aktardıkları finans kaynağıyla yapılmıştır.
5- Denizli Valiliği’nce ek kazı deposu yapılmaktadır.
6- Antik Kentin Elektirik ihtiyacı Deba Holding A.Ş. tarafından yapılan trafo ile sağlanmıştır.