• LAODIKEIA
    KAZISI
Ana Sayfa / Bakanlık Temsilcisi Günlüğü
 

Sayın Hocam, Sevgili Laodikeia Ekibi;

2022 yılı kazı sezonuna beraber başladık. Sizlerle geçirdiğim zaman süresince samimiyetiniz, uyumlu çalışmalarınız ve beni ekip üyesi olarak gördüğünüz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Mezun olduğum üniversitenin kazısında görevli olarak bulunmak benim için gurur vericiydi. Öğrenciliğimde gezdiğim zamanlar bir buraya temsilci geleceğimi bilmeden gezmek ve bugün burada olmamın hazzı bambaşka. Bugünkü Laodikeia’da emeği ve özveriyi görüyorum. Günümüz Anadolu Arkeolojisinde burası bir ekol oluşturmuş bir okul olduğunu düşünüyorum. Dilerim güzel bir müzenin de sahibi olur…

Sizlerle daha uzun çalışma fırsatım olmasını dilerdim. Mesleki hayatıma bir Laodikeia anısı eklemek güzeldi.

Sizleri hatırlamak bana ayrı bir mutluluk verecek. Tekrar görüşmek dileğiyle ve sevgilerimle…

05.08.2022

 N. Nazan CANVERDİ

2022/1. Dönem

Bakanlık Temsilcisi (Devlet 😊)

 

 

Saygıdeğer Celal Hocam ve Sevgili Ekip Üyeleri,

Sizlerle 2015 yılı sonrası tam 7 sene sonra tekrar birlikte çalıştık. 2022 yıllındaki 4.5 aylık süre zarfında gerek arazi çalışmalarının gerek bunların yayımlanması ile ilgili akademik çalışmaların titiz, etik ve örnek olmasıyla gurur duydum.

Saygıdeğer Celal Hocam, yaptığınız çalışmalar kadar kullandığınız her cümle benim için çok değerli. Burada kaldığım süre boyunca hayat deneyimi ve akademik anlamda yol göstermenizle bana çok şey kattınız. Her şey için teşekkür ediyorum.

16.12.2022

Şebnem GÜLLÜSAÇ

İzmir Müze Müdürlüğü

2022/2. Dönem

Bakanlık Temsilcisi