• LAODIKEIA
    KAZISI
Ana Sayfa / Bakanlık Temsilcileri Günlüğü
 
 laodikeia

  Laodikeia'nın uygarlık ve dinler tarihindeki yerini düşününce, öneminin derecesi anlaşılmaktadır. Bu kentin sürekli yıkılarak yeniden ayağa kalkması, tarihin tozlu yollarında inatla ilerlemesi, uygarlığa sıkı sıkıya bağlılığını göstermiş, şimdi de genç arkeolog arkadaşların taze hevesleri ve Prof. Dr. Celal ŞİMŞEK'in tecrübelerinin bir araya gelip özverili bir çalışma ortaya konularak kentin uygarlık biriminin yeniden gün ışığı ile buluşması sağlanıyor.

  Burada, bu işe katkıda bulunan bütün ekibe ve Prof. Dr. Celal ŞİMŞEK'e değerli çalışmalarından dolayı kendi adıma teşekkür ediyorum.

Mehmet Sönmez KÖSE

 29.08.2013


 laodikeia
 

İLKLERİN KENTİ LAODIKEIA

  Temsilci olarak bu kente atandığımda büyük bir heyecan sardı her yanımı. O ne bir akademisyen nede bir müzeci... O gerçek bir Arkeolog Mimar Prof. Dr. Celal ŞİMŞEK. Onunla tanışmak, konuşmak, aynı havayı solumak kısacası sınırlı da olsa onunla yaşamak...

  Dünyanın en güzel şeyi idi. Hiç bitmesin isterdim. Maalesef her şeyin bir sonu olduğu gibi sizinle olan birlikteliğimizin de sonuna geldik.

  Kısa süren beraberliğimizde ailenizin bir üyesi, ferdi olmak için  elimden geleni yapmaya çalıştım.

TEMSİLCİLİK HAYATIM BOYUNCA İLK DEFA AİLE SICAKLIĞINI SİZLERLE YAŞADIM. HERŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER...

 Veysel ÖZTÜRK 12.11.2013 laodikeia


  Antik kentler de insan gibidir. İlgiye ihtiyaçları vardır. Önemseyenleri hiç unutmazlar. Bu yüzden duygularıyla hareket ederler. Laodikeia'da öyle bir yerdir. Daha doğrusu yaşayan bir antik kenttir. Bu bağlamda ''Kadimdir aslında Laodikeia...'' Dünya üzerinde bütün kadim kentler ayaktadır. Laodikeia'da kadim kenttir, ayakta olması gerekir. Bu kenti ayağa kaldıranları arkeoloji adına selamlıyorum...


Uğur SERDEN 31.12.2013